HARKNÄÄRE JA SELLE AKTIVEERIMISE MÕJU SINU ELULE

HARKNÄÄRE JA SELLE AKTIVEERIMISE MÕJU SINU ELULE
06.07.2017

Meie füüsilises kehas on üks oluline nääre, mis on võtmeks sinu tervisele ja heaolule: see on harknääre ehk thymus. Sõna harknääre tuleneb Kreeka keelsest sõnast ’’ thymos’’, mis tähendab eluenergiat.  Harknääre ehk tüümus paikneb rinnaku keskel ja rinnaku ülemises osas ning on immuunsüsteemi keskne elund. Selle roll on hoida eluenergia vibratsiooni kõrgemal sageduses ja reguleerides ka kehas energiavoolu. On ka huvitav märkida, et see nääre saavutab oma maksimaalse suuruse teiseks eluaastaks ning hakkab siis vähenema. Pubertieedieas lülitub ta välja. Enamikel täiskasvanutest on harknääre täiesti atrofeerunud. Kui harknääre ei atrofeeruks, siis tugevdaks see kahtlemata märkimisväärselt meie immuunsüsteemi ja vastupanuvõimet. Atrofeerunud harknääret saab aktiveerida, mis on võtmeks näärme ja kogu keha harmoonilisele funktsioneerimisele.

Kui harknääre on harmoonias, siis sinu  sinu tugevus ja elujõud kasvavad. Harknääre on osa immuunsüsteemist, aitab kehal toime tulla haigustega ja on otseselt seotud ka spirituaalse arenguga.

Kuidas aktiveeritud  harknääre võib mõjutada sinu elu?

  1. avab kõrgemate vaimsete tasandite vastuvõtmist

Harknäärme aktiveerimine on üks viis, kuidas ette valmistada keha ja energiasüsteemi vaimseks avanemiseks. Aktiveeritud harknääre kiirendab vaimset kasvu, mis võiks olla esimene samm vaimse arengu  protsessist ja ühenduse saamisel iseenda olemusega ning Universumi toetavate energiatega. Kui harknääre on aktiveeritud või avatud, siis on see nagu sinu vaimne ’’allkiri’, mis ütleb Univerusmile, et sa oled valguse teel  ja sellega sa kutsud Universumi toetavaid jõude end aitama.

2.  äratab sinu sisemise tervendaja

Kõik me kanname sügaval rakutasandil oma unikaalseid ja spirituaalseid kingitusi. Paljudest neist ei ole me teadlikud. Harknäärme aktiveerimine aitab neid äratada ja sul neist rohkem teadlikuks saada. Meile on antud palju erinevaid andeid ja võimeid. Näiteks kui sul on anne näha või kuulda teisi reaalsusi või tervendada, siis harknäärme aktiveerimine aitab luua suurepärase alusbaasi selle esiletoomiseks.

3. aitab olla tervem ja kiiremini terveneda

Harknäärme aktiveerimine ei toeta mitte ainult vaimset kasvu, aga on vajalik sinu füüsilise tervise seisukohalt.  Kuna harknääre mängib elutähtsat osa immunsüsteemis, et keha saaks paremini toime tulla erinevate haiguste, viirustega jms. Kui kehas on energiavool tasakaalust väljas, siis aktiveeritud harknääre aitab seda tasakaalu tagasi viia. Harknäärme talitlushäired räägivad energiatõkestustest kehas. Harknääre seob omavahel meele ja füüsilise keha tema südametšakraga. Seetõttu on  seotud nii emotsionaalsete kui ka füüsiliste seisunditega ja on mõjutatud negatiivsetest emotsioonidest, reageerimistest.

Kui harknääre on aktiveerimata ja on ülekoormatud väljendamata emotsioonidest, siis inimene haigestub sageli, on pidevalt väsinud ja ei puhka välja, ükskõik kui palju ta ka ei magaks. Aktiveeritud harknääre aitab paremini toime tulla emotsioonidega ja energiatase tõuseb, enesetunne ning tervis muutuvad paremaks, kuna  keha vastupanuvõime haigustele tugevneb. Seega on harknäärmel oluline  roll ka kogu keha tasakaalul ja keha funktsioonidel.

4. aitab säilitada keha nooruslikkust

Mõned teadlased väidavad isegi, et müstiline harknääre võib hoida ka võtit seoses keha vananemisprotsessidega,  ja on tuntud kui õnnepunkt.

Mõningaid näpunäiteid, mis toetavad harknääret:

  1. Harknäärme funktsioone toetavad jood, seleenium, vitamiin B kompleks, D, E, C vitamiinid ja Omega 3.
  2. Soovitatav on süüa seleeniumi sisaldavaid toiduaineid nagu seened, küüslaauk, sibul, munad, nisuidandid, seesamiseemned.
  3. Kasulik on süüa ka joodirikkaid toite nagu munad, kelp ja teised mereannid, merekala jne.
  4. Süüa türosiini rikkaid toiduaineid nagu banaanid, kalkun, kana, piim, avokaado, seesami ja kõrvitsaseemned.
  5. Vali kasutada puhast looduskosmeetikat, mis ei sisalda parabeene ega teisi kunstlikke ja keemilisi aineid.
  6. Kasuta taimekasvatusel looduslikke väetisi ja taimekaitsevahendeid.
  7. Tee mingi periood harknäärme harjutust iga päev. Harknääret on võimalik aktiveerida ja õppida seda tegema läbi Tasakaalukeskuses Tallinnas 19. oktoobril 2017. Huvi korral loe täpsemalt http://www.tasakaalukeskus.ee/uritused/harknaarme-aktiveerimine-ja-akustilise-molekulaarstruktuuri-loomine-tallinnas/id/35

Armastusega,

Monika Palm

www.tasakaalukeskus.ee

Artikkel avaldatud TELEGRAMIS 14.august 2017 https://www.telegram.ee/vaimsus/harknaare-ja-selle-aktiveerimise-moju-sinu-elule