MONIKA PALM: TUNDLIKKUS VÕIMENDUS SENSITIIVSUSEKS

MONIKA PALM: TUNDLIKKUS VÕIMENDUS SENSITIIVSUSEKSFoto autor: Madis Palm
26.04.2014
 
(Ajakiri "Tervendaja" 2014 aasta juunis ilmunud Aive Antsovi kirjutatud artikkel Monika Palmist)
 
Tervendaja Monika Palmi poole pöördutakse tihti selliste muredega, mille puhul isegi arst enam ei tea, kust abi leida. Olles kogenud üht vaimse tervenduse meetodit, hakkas Monika nägema, tajuma ja kuulma inimeste energiaid ja ka nende karmamustreid. Nüüdseks on saanud temast tuntud abistaja, kellel on Tartus Tasakaalukeskuses oma kabinet.


Mida rohkem Monika inimesi aitab, seda rohkem särab ta elurõõmust ja positiivsest energiast. Tervendamine on talle nii töö kui hobi. Sellest saab ta nii palju energiat, et ei peagi seda enam toidust ammutama. Monika kinnitab, et ei vaja füüsilist toitu vahel mitu päeva järjest. "Kehale vajalikke aineid on võimalik võtta toidust energeetiliselt ka nii, et sa ei söö," naeratab naine.
Monika on väga liikuv, naudib reisimist ja on sõitnud mehega väga palju maailmas ringi. Reisid on tihti seotud tervendamiskoolitustega. 
"Kasutan inimeste aitamiseks eri meetodeid, ma ei piirdu ühe raviviisiga. Olen alati avatud kõigele uuele. Liigun sinna, kus leidub midagi, mis mind avardab ja võib edasi viia."
Monikas ärkas sensitiivsus suhteliselt hilja. "Vanemad millegi sellisega ei tegelnud, nemad olid materialistid. Isa oli loomaarst. Algul unistasin ka mina samast ametist, hiljem tahtsin saada lastearstiks."
Monika ema oli samuti maise ilmavaatega. ta oli õpetaja, raamatukoguhoidja, laborant. Kuid just tänu emale sattus Monika alternatiivmeditsiini rajale. "Ema jäi raskesti haigeks ja lahkus üsna vara. See sündmus ja viis, kuidas ta lahkus, pani mind elule ja väärtushinnangutele teisiti vaatama. Samale ajale sattusid ka muud, tööst ja lastest tulenevad isikliku elu pinged... Kõik andis märku, et mul on vaja elus midagi muuta."
Monika oli kuulnud, et paljud haiged leiavad abi tervendajatelt. Ta soovitas ka emal sensitiivi poole pöörduda. Arstide prognoos ei rõõmustanud: nemad ütlesid, et sellest haigusest pole võimalik välja tulla. "Tänu mitmele sensitiivile hakkas emal paremaks minema. Aga ühel hetkel ta loobus. Mul oli raske leppida, et ta valis äramineku. Kui ema oli juba lahkunud ja ma hiljem tema hingega kontakti sain, siis mõistsin: tema äraminekut oli vaja, et mind ja õde üles äratada, panna tegelema teiste asjadega."


Tervenemine algas hommikus 
Monika elas ema surma rängalt üle, tal tekkisid ärevushood. Abi saamiseks pöördus ta arsti poole ja talle kirjutati kohe tabletid välja. Monika proovis neid võtta, kuid tabletid tuimestasid nii keha kui meele, aga valu jäi sügavale sisemusse alles. 
Monika hakkas tegelema viie tiibetlase ja hingamisharjutusi ning käima hommikuti kodu lähedal tammikus jalutamas. Loodus aitas kui imeväel, tervis ja hingeseisund paranesid. Ema surma järel alanud stress hakkas hajuma. "Otsus tablettidest loobuda käivitas minus muutuste protsessi. Varsti pärast seda kuulsin auratransformatsioonist." 
Monika tundis kohe vajadust seda meetodit enda peal proovida. "Auramediaator puhastas mu energiavälja, vaatas mu elu kinnijooksnud hetki ja tervendas neid. Sellest oli palju abi. Et selline tervendusprotsess mõjus nii tugevalt, tundsin sisemist vajadust ka ise teha läbi auratransformatsioon. Pärast seda muutus kogu mu elu. Muretsemine ja äng, mida olin endaga kaasas kandnud, ka valusad minevikukogemused - kogu see koorem oli ühtäkki kadunud."
Pärast auramuundamist tundis Monika üsna pea, et juristitöö talle ei sobi. Tärkas sisemine julgus teha äärmuslik samm ja panna amet maha. "Kui inimene hakkab tegema seda, mida päriselt tahab, toetab kogu vaimne maailm tema edasiliikumist. Kui jätad mingi vana asja maha, saab su ellu tulla uus."


Tekkis võime lugeda energiaid
Ka Monika mees märkas naises toimunud suurt muutust: närvilisus ja ärevus olid kadunud. "See tekitas mehes usaldust ja kuu aja pärast tegi temagi läbi auratransformatsiooni."

Monika ütleb, et sellest ajast alates tunnevad nad teineteise vahel veel tugevamat sidet, näevad maailmas toimuvat laiemalt, mõistavad paremini, mida elus teha soovivad.
Juba lapsepõlves tundis Monika vajadust inimesi aidata. Ka tema esimene elukutse oli meditsiiniline: pärast kooli töötas ta haiglas velskri-laborandina, kuid elu kujunes siiski nii, et arstiteaduskonda ta ei astunud, vaid õppis hoopis juristiks.
"Auratransformatsiooni järel tõusevad esile need anded ja võimed, mis kellelgi sünniga kaasa on antud. Ka minus kerkis taas esile soov inimesi aidata."
Monika pani tähele, et ta taju oli avanenud ja tundlikkus oli võimenenud sensitiivsuseks. Naine hakkas nägema, tajuma ja isegi kuulma inimeste energiaid ja nende karmamustreid. Avaldus võime lugeda infot energeetilisest teadmiste hoidlast, mida kutsutakse Akasha kroonikateks. 
Tänu vaimsetele meetoditele muutus Monika vaade elule võrratult helgemaks. Ta otsustas ka ise hakata auramediaatoriks - inimeseks, kes teeb teistele auramuundamist. Koos mehega läbis ta selle meetodi looja Anni Sennovi kursused. Sealtpeale avaldusid tema tervendamisvõimed üha võimsamalt. Kui algul tervendas ta ainult lähedasi, tuli nüüd tema juurde üha enam võõraid. 
Aastatega oli ta ennast palju täiendanud, õppinud näiteks regressioonimeetodit. Kuigi esoteerikakursused on kallid, ei valmista raha-teema Monikale tänu teadlikkusele ja teatud võtetele muret. "Mida kõrgem on inimese sagedus, mida vähem on piiravaid mustreid, seda kiiremini on võimalik luua oma ellu kõike vajalikku. Tähtis on pöörata oma tähelepanu sellele, mida soovid ja kuidas tahad ennast tunda. Mingit olukorda muuta soovides ära keskendu sellele, kui halvasti kõik on, vaid küsi soovitut Universumilt. Nii hakkavad lahustuma kohad, kus oled kinni jooksnud, nii annad Universumile võimaluse tuua oma teele parimat."
Monika on veendunud, et inimesel on võimalik oma elus väga palju muuta - vabaneda minevikutaagast ja luua endale helgem tulevik. "Rohkem kui kaks aastat tagasi avastasin väga huvitava meetodi - juurdepöösu teadlikkusele (Access Consciusness). See meetod vabastab kiiresti mitmesuguseid uskumusi, mõtteid, tundeid, emotsioone ja muid piiranguid ning avab ta uutele võimalustele, millest ta enne teadlik polnud."
Monika teeb klientidele siserännakuid, millega kaasneb sageli karmasõlmede lahtipäästmine. "Teen rännakuid lapsepõlve, eelmisse ellu, eludevahelisse aega - vastavalt vajadusele."
Samuti on ta vabastava hingamise terapeut. 


Tervendamine käib energeetiliselt
Aasta pärast auramuundamist hakkas Monika ja tema mehe elu reaalselt muutuma. Rakverest Tartusse kolimine kulges kergelt ja sujuvalt. Uues kohas tõi elu tegusale naisele Struve tänavasse teraapiakabineti.

Monika teatab, et tema südame täidab rõõmuga see, kui saab inimesi aidata ja väestada. Tihti pöördutakse tema poole selliste muredega, mille puhul isegi arst enam ei tea, kust abi leida. Näiteks tekkis ühel inimesel keele alla sügav auk. Ta tegi patsiendile viis seanssi ja auk kadus. Aitas probleemi põhjuste taha vaatamine. "Kui tekivad mingid sümptomid, on see keha märguanne, sõnum."
Kord tuli Monika juurde abivajaja, kelle kopsupõletik ei allunud ravile. Kopsupiirkonnas olid valud ja köha oli tugev. Ta käis isegi kiirabis, sest ei saanud valu tõttu hingata. "Juba pärast esimest seanssi oli tal kergem, kolmanda seansi järel hakkas kopsupõletik taanduma ja tervis tuli tagasi."
Veenipõletikuga on olnud samamoodi, teraapiameetodid on aidanud taandada nii valu kui põletiku.
Peale õpitud meetodite kasutab Monika sisemist tervendamisvõimet. Ta ei vaja selleks abivahendeid, ei pendlit ega kristalle. "Mul on võime kontakteeruda Kõrgema Teadlikkusega ja lugeda inimese energiaväljast probleemi kohta käivat infot. Vajaduse korral n.ö võtan lahti Akashi kroonika, kuid tervendamine käib üksnes energeetiliselt."
Kui haige on mingi elund, aktiveerib Monika selle ja kogu keha enesetervendusprotsessi. Näiteks kui 
kliendil on neerud haiged, korrastab Monika kõigepealt nende energiavälja ja aitab elundil taastada õige võnkesageduse, et organism saaks tavapäraselt talitleda. 

Pahatihti on haigus psühhosomaatiline ja siis tuleb tegelda allasurutud emotsioonide, tunnete ja mälestuste puhastamise ja vabaks laskmisega. Tervenemine võib olla erisugune. Kes kui ruttu selleni jõuab, sõltub igaühest endast. Paljudel juhtudel peab inimene oma elus ise midagi muutma - näiteks toitumist või suhtumist - või hakkama millegi muuga tegelema. 
"Elus on tähtis kuulata rohkem iseennast ja vähem seda, mida ütlevad teised. Igaühel oma tõde. Igaüks leiab intuitiivselt viisi, mis talle sobib ja mingil hetkel aitab."


Tajub käega biovälja
Intervjuu ajal hoidis Monika paremat kätt kummalises asendis. Jäi mulje, et see suunas või luges biovälju. Naine ütleb, et kätega ta katsub energiaid. "Vahel vaatad inimesele otsa ja võid kohe öelda, mis temas peidus on - ei ole vaja pendlit ega kätt. "
Milliseid nippe pruugib Monika iseenda energeetiliseks korrashoiuks?
Tervendaja selgitab, et kasutab spetsiaalseid energeetilisi puhastuslauseid. Igal õhtul ja hommikul on ta tänulik kõige eest, mis tema loominguväljas olemas on. Hommikul keskendub Monika sellele, mida ta päeval luua soovib. 
Mediteerimist Monika enam nii sageli ei harrasta, ta tunneb, et kontakt iseenda ja Universumiga on juba niigi tugev. Küll aga teeb ta huvilistele vabastava hingamise õhtutel meditatsioonivormis praktikaid. "Mulle meeldib inimestega töötada. Kui näen, et neil hakkab hästi minema, kusjuures muutused on suuremad, kui nad ootasid, teeb see meele rõõmsaks. Töö, mida naudid, ei võta, vaid annab energiat."
Monika saab oma noorele elule tagasi vaadates olla tänulik, et julges loobuda ametist, mida ei nautinud. "Minu sõnum on niisugune: tehke seda, mida südamest soovite - ükskõik kui hullumeelsed need soovid teistele ka ei tunduks. Mõnele toob hoopis juristitöö rõõmu. Reegleid ei ole. Tähtis on see, mida kõneleb süda."
Monika meelest ei maksa tahta muuta teisi, vaid tuleb õppida ise olema õnnelik. Armastavad suhted lähedastega on eriti tähtsad. "Mulle on saatus kinkinud õnneliku perekonna. Eks igaühel ole oma proovikivid, aga kui viibid enda keskmes, on need mängulised. Sa ei võta neid koormana, vaid pead loomuliku arengu osaks. Ei ole tähtis, mis su ümber toimub, vaid loeb see, kuidas sa ise ümbritsevale reageerid."
Monikat enam teistes mäslevad emotsioonid ei mõjuta. Ta ei karda vastu võtta isegi kõige raskema haigusega kliente. "Mingil ajal tundsin, et pean ennast puhastama, aga nüüd ma seda enam ei vaja. Tunnen, et teiste inimeste väli - mida nad ka endas ei kannaks - ei mõjuta mind enam nii palju. Olen tugevamaks saanud."


Mis on Akasha kroonikad?
Tegu on teadvuse dimensiooniga, kuhu on talletatud vibratsioonilised salvestused iga asja, koha ja hinge kohta - kogu info sellest, mis on olnud ja mis tuleb. Akasha kroonikatele ligipääsemiseks on mitmeid meetodeid. Monika väidab, et avab need palvega, millel on spetsiifiline vibratsioonisagedus. "Iga inimese nimel on oma vibratsioonisagedus. Sellega saab just tema avada Akashi kroonika."
Kui kroonika on avanenud, on võimalik saada sealt vastus mistahes küsimusele. Energia, mis kaasneb Akasha kroonika avamisega, on tervendava toimega. "Nende kroonikate lugemine aitab paremini mõista oma elu olukordi ja lahendused ilmuvad kiiremini, kui inimene on valmis infot vastu võtma. Oli aeg, kui neid sai lugeda ainult piiratud hulk inimesi, praegu on seda võimalik teha kõigil soovijatel."


Kuuleb vaimse maailma olendeid 
"Vaimse maailma olenditega suhtlemine on mulle üsna tavapärane," ütleb Monika. Inglitega suhtlevat ta enamasti telepaatiliselt. Kui ta ei tea, kuhu mõni asi on kadunud, palub ta inglitelt abi ja leiab eseme ruttu üles. Inglid ilmutavad end inimestele mitut moodi: mõnele ilmuvad nad valgusesambana, mõni näeb heledaid kujusid ja mõni lihtsalt tajub nende ligiolekut. 


Artikli autor: Aive Antsov