PINGETEST PRIIKS AGA KUIDAS? ALTERNATIIVMEDITSIINI ABIGA PINGETEST VABAKS.

PINGETEST PRIIKS AGA KUIDAS? ALTERNATIIVMEDITSIINI ABIGA PINGETEST VABAKS.
26.04.2015

Pingetest priiks - aga kuidas?

Alternatiivmeditsiini abiga pingetest vabaks.

Originaalpikkusega (artikkel ajakiri Buduaar kevad 2015 avaldatud artiklist '' Pingetest priiks- aga kuidas?'' lk 241)

Mõnikord ei ole me isegi väga teadlikud oma kehas asuvatest pingetest, sest oleme nende olemasoluga  nii harjunud ja märkame neid alles siis, kui elu ei lähe enam nii nagu sooviks või on tekkinud hoiatavad märgid kehasse kogunenud pingetest - pidev rahulolematus, väsimustunne, jõuetus, unetus ja muud haiguslikud seisundid, millega keha Sinu tähelepanu püüab, et sa peatuksid, endasse vaataksid ja midagi oma elus muudaksid.  Pinges olek sulgeb loomuliku eluenergia voolu ja loob illusiooni lahendamatutest probleemidest ning ei luba näha ega vastu võtta neid lahendusi, mis meile tegelikult võimalikud on.

On teaduslikult tõendatud, et 80 % haigustest on psühho-somaatilised. Seda mõjutavad ka meie mõtted, elustiil ja hoiakud, suhtumised iseendasse ja teistesse, uskumused. Me loome oma maailma ise. Lihtsamalt öeldes see, mida mõtled seda sa saad. See, kuidas sa maailma tajud, sõltub Sinu mõtetest, tunnetest, emotsioonidest, arusaamadest. Sinu keha vaid reageerib Sinu mõttemaailmale.

Mis siis kui lahendused sinu probleemidele on seal, kus algab pingeid tekitavatest mõtetest, tunnetest, emotsioonidest vabanemine ja tekib ruum lõdvestumiseks ning elu võimalused jõuavad sinuni? Mis võimalused selleks on?

Vabastav hingamine

Vabastav hingamine on hingamisteraapia liik, mis keskendub kehas asuvate pingete vabastamisele ja oma elujõu suurendamisele läbi ühendatud ja sügava hingamise.

Vabastav hingamine on võimas vahend, millega  saad tõsta ise oma energiataset, vabastada kogunenud pingeid  või minna läbi emotsionaalselt rasketest seisunditest. Vabastav hingamine pakub ka ühekordsel praktiseerimisel lõõgastust ja loob nii füüsilise kui ka hingelise rahulolu.  Seda on hea teha kord nädalas või vähemalt kord kuus, et olla pingetest vaba ja hoida olemine kerge. Hingamisteraapiasse tulles ei pea omama varasemat kogemust ja sobib hästi ka neile, kes  armastavad sisemaailma kogemuslike praktikaid, soovivad iseennast paremini tundma õppida või hoopis paremini mõista teisi ning oma suhestumist ülejäänud maailmaga.

Soovitav on seda praktiseerida koos juhendajaga, kas individuaalseansina või osaledes grupitöös, sest hingamisprotsessis muutub sinu teadvuse seisund ja võib saada kontakti paljude alateadvuses olevate tunnetega ning hakkavad vabanema  need, mis inimese elu enam ei toeta.  Vabastava hingamisega tuuakse nähtavale ja puhastatakse välja see, mis inimese elus pingeid on tekitanud.  Vabanemistunne, selgus ja avardumine lubavad hakata nägema ja vastu võtma parimaid lahendusi seni lahenduseta jäänud probleemidele ning rohkem rõõmu tunda elust.

Bars

Ei tasu ennast häirida lasta meetodi võõrapärasest nimetusest. Tegemist on Access Consciousness ehk ligipääs teadlikkusele meetodiga. See on väga lõdvestav ja kõikidesse eluvaldkondadesse muutusi loov meetod. Inimesel endal ei ole vaja muud teha, kui seanss vastu võtta. Barsid on 32 punkti meie peapiirkonnas, mida õrnalt puudutades aktiveeritakse ja vabanevad ka piirangud, millest inimene teadlik üldse ei ole. Soov rohkem teadlikult elada, avab uksed tervenemisele ja muutustele.

Teaduslikumalt lähenedes Barsi punkte aktiveerides ajulained aeglustuvad, mis lubab vabaneda tunnete, mõtete, hinnangute, uskumuste ja käitumismustrite piirangutest, mis on võibolla elu varasemast perioodist, lapsepõlvest või hoopis eelmistest eludest. Seetõttu võid vabaneda raha probleemidest, tervis paraneb, suhteprobleemid kaovad, lahenevad töö ja karjääriga seotud probleemid müstilisel moel.

Meetodi looja Gary Douglas on öelnud, et piiravad mõtted, tunded ja emotsioonid mõjutavad meie keharakke muutes nende kuju elliptiliseks, mis ongi esimene samm kehas pingete ning haigusteks tekkimiseks. Kui sa lased oma Barsi punktid aktiveerida, lukustab see lahti piirangute mõju  nii, et keharakud pöörduvad tagasi nende loomulikku vormi, lubades pingetel vabaneda ja luua rohkem kergust kehasse. 

Barsi seanss on õrn ja lõdvestav, mida vastu võttes  toimub sügav lõdvestumine ja vabanemine. Seansi tulemusena pinged kaovad, inimene hakkab olema rohkem hetkes kohal, kogeb suuremat rahulolu ja rõõmu elus, muutuvad vanad arusaamad ja  avaneb palju suurematele võimalustele, kui tal seni olnud on. Sobib kõigile. Vaja on lihtsalt julgust ja soovi lubada oma ellu uusi võimalusi, et elada just sellist elu nagu sa südamest soovid. Ja seda see meetod just võimaldabki.

Kui sageli seansse teha? Sõltub, kui suurt kergust oma ellu soovid. Parim on seda teha regulaarselt, kuid ka üks Barsi seanss loob juba lõdvestunud seisundi. Selleks võib valida lasta individuaalseanssi teha või õppida kursusel Barsi ise endale ja teistele tegema.

Energeetiline tervendamine

Terviklikumalt vaadeldes ei ole inimene ainult füüsiline keha. Inimene koosneb ka erinevatest energeetilistest kehadest, mis moodustavad energiavälja ehk aura ja mis koostoimes mõjutavad inimese füüsilist keha ja kõiki tema eluvaldkondi.  Seal on nähtavad ka kõik Sinu mõtted, emotsioonid, tunded jms, millele vastavalt tõmbad oma ellu ka kogemusi. Pingeseisundis energiaväli tõmbub kokku ja inimene võib kogeda maailma mitte väga meeldiva paigana. Lisaks soodustavad vabastamata pinged füüsilises kehas psühho-somaatiliste haigusseisundite tekkimist.

Individuaalsest vajadusest lähtuvalt puhastatakse kõrgsagedusliku energiaga kinnistunud pinged ja blokeeringud ka sügavamal tasandil. Ka need, mis on seotud nii sinu, teiste inimeste, vanemate, esivanematega või hoopis eelmiste eludega. Seansi tulemusena  energiaväli avardub, pinged kaovad, enesetunne paraneb, muutub arusaam iseendast, elust ja maailmast.  Ühel hetkel märkad, et varasemad probleemid on kadunud, elu võtnud helgema värvingu ning koos vaimse kasvuga ka uue suuna.

Julgus valida midagi uut. Et midagi muutuks, selleks tuleb midagi muuta. Enne kui otsustad, et mitte miski ei aita, luba endal avastada, missuguseid suurepäraseid  võimalusi pakuvad erinevad alternatiivsemad meetodid pingetest vabanemiseks ja muutuste loomiseks oma ellu. Mis valiku saad sina teha?

Monika Palm  tervendaja, energia-ja hingamisterapeut, Bars ja Accessi ametlik vahendaja.

 

Originaalpikkusega (artikkel ajakiri Buduaar kevad 2015 avaldatud artiklist '' Pingetest priiks- aga kuidas?'' lk 241)