SISEMISE RAHU LOOMISEST JA HIRMUDEST VABANEMISEST

SISEMISE RAHU LOOMISEST JA HIRMUDEST VABANEMISEST
11.05.2020
Hirm loob stressi ja talletub kehasse pingetena, mis mõjuvad kahjustavalt nii tervisele kui heaolule. Üks võimalus hirmust lahti saada on teha iga päev hingamisharjutusi. Toon välja lihtsa harjutuse, mis võtab vaid paar minutit ja seda võib teha kasvõi mitu korda päevas. Samuti on tõhusad ja kiired hirmudest vabastajad erinevad energeetilised seansid.

Läbi milliste meetodite võiks inimene jõuda hirmust rahu seisundisse?

On olemas mõned lihtsad meetodid, kuidas tegeleda tugevate tunnete ja emotsioonidega nagu seda hirm on, et see meid endasse ei haaraks ja jõuaksime rahuseisundisse. Iga kord kui tunned tugevat hirmu, saame selle energiaga tegeleda, et see meile hävitavalt ei mõjuks. Hirm tekitab stressi ja talletub füüsilisse kehasse pingetena. Pinged takistavad minemist rahuseisundisse.

 

Me saame õppida looma teadlikku seisundit hirmudega lihtsamalt toimetulemiseks ja nendest vabanemiseks. Väga head on selleks meelerahu praktikad, teadlik ja vabastav hingamine. Teadliku hingamise harjutusi saab teha ka kodus iseseisvalt. Vabastav hingamise sügavalt transformeeriv loov protsess on mõeldud koos toetajaga tegemiseks, kas individuaalselt või grupis. Teine meetod on erinevad energiateraapiad, mis käivitavad teadvuses ja kehas muutused. See võimaldab väga kiiresti hirmuseisundit muuta. Kui hirmud on seotud kaugema minevikuga, siis saab selgust ja vabanemist luua ka läbi eelmise elu regressiooni. See on aeglasem protsess ja sobib neile, kellele meeldib uurida muutunud teadvuse seisundis oma hingeajalugu.

Mis asi on üldse rahu ja kas sellele peab eelnema kriitilisem periood või saab rahu olla kogu aeg? Öeldakse, et kui pole halba kogenud, ei oska märgata head.

Rahu on meeleseisund ja olemise viis, kus inimene on nii vaimselt kui ka füüsiliselt endaga rahujalal. Rahuolekus ei ole viha ega hirmu või ei ole need nii intensiivsed. Inimene ei ole ülereageerimises, võitle või põgene seisundis seoses väliste olukordadega. Seetõttu probleemid ja pahameel ei mata enda alla. Rahuseisundis on inimese meeled ja keha ühel lainel ning ta ei saa elult pidevalt hoope nagu tormi kätte jäänud laev. Rahu tähendab ka tasakaalule ja harmooniale suunatud eluviisi, mis aitab ka igapäevaste stressitekitajatega paremini toime tulla, tagades parema tervise. Füsioloogiliselt aitab rahuseisund stimuleerida rahustavate hormoonide eritumist, vallandadaes ajus endorfiine ehk õnnehormoone, mis omakorda alandab stressihormooni ehk kortisooli taset kehas.

Kahtlemata kriitiline periood, rasked või halvad kogemused suunavad inimest muutuma või muutma midagi oma elus. Seda võib võtta kui osa vaimsest kasvamisest, et hakata märkama seda, mis on sinu jaoks oluline.

Kuid inimesed loovad seda, millised on tema uskumused. Ka see on uskumus, et kui pole halba kogenud, ei oska märgata head. See võib nii olla, aga ei pea nii olema. Võime saada teadlikumaks ka ilma halbu kogemusi kogemata. Selleks tuleks tõsta teadlikkust ja elada iseendaga kontaktis. Võin toetuda isiklikule kogemusele, et kui enam ei ole sisemisi päästikuid, mis käivitavad hirme, viha jms, siis võib rahuseisund muutuda ka püsivaks olemise viisiks.

Kas rahu tuleks otsida enda seest või hoopis võtta appi väliskeskkonna tegurid, mis soodustavad rahunemist?

Kõik, mis inimese elus toimub, saab alguse sellest, mis on tema enda sees - tema enda uskumustest, mõttemaailmast ja emotsioonidest. Rahu vastand on stress, mis ei ole lihtsalt ebameeldiv tunne, vaid see mõjub kahjustavalt nii tervisele kui ka heaolule.

Ükski väline asi ei põhjusta stressi. See, kuidas inimene sellele välistele tingimustele reageerib loob stressi. Stress aga talletub kehasse. Kas ta vihastab, lubab hirmul ennast haarata, muretseb või reageerib muul moel, mis pingeid loob ja stressi seisundi esile kutsub. Või jääb rahulikuks, loob enda jaoks selgust ja taipamist, mida on temal võimalik selles olukorras ette võtta, et asjad laheneksid paremuse suunas.

Rahu loomiseks on vajalik otsida enda sisemusest seda, mis stressi tekitab ja seda muuta. Kehal on võime ka ise vabastada teatud hulgal stressi. Kui seda aga aja jooksul liiga palju koguneb, siis keha enam ise sellega toime ei tule. Suure osa stressist saab maandada paljude eneseabivahenditega – käia looduses, liikuda piisavalt, teha meelerahu ja teadliku hingamise harjutusi või õppida selgeks mõned energeetilised töövahendid, mis aitavad rahu häirivatest mõtetest vabaneda. Kui aga emotsionaalsed probleemid ei kao ja igapäeva elu on häiritud, siis soovitan kindlasti võtta osa grupitöödest või pöörduda terapeudi poole stressi ja pingete vabastamiseks. Mitte lasta seisundil süveneda. Võimalusi hea meeleolu ja rahuseisundi loomiseks on palju.

Miks luua rahu? Tooksin siin ka välja rahu kümme head omadust:

1) Teeb sind õnnelikuks.

2) Taastab hea tervise ja annab energiat.

3) Suurendab vaimuerksust ja keskendumisvõimet.

4) Inspireerib looma ja rõõmu tundma.

5) Arendab vaistu.

6) Aeglustab vananemist ja aitab nooreneda.

7) Aitab iseendaga ühendusse astuda ja luua paremaid suhteid teistega.

8) Lubab lõdvestuda, minna lasta.

9) Suurendab lootuse, andestamise ja kaasunde võimet.

10) Lubab rohkem võtta aega sellele, mis on sinu jaoks oluline.

Mis asi on hirm ja miks me hirmu erinevaid vorme kogeme?

Hirm sunnib keskenduma minevikule või tundma muret tuleviku pärast. Me tunneme hirmu asjade ees, mis jäävad meist väljapoole ja mille üle puudub meil kontroll. Me tunneme hirmu haigestumise, üksinda jäämise ees, hülgamise ees, vananemise, surma ees, kõige tähtsamate asjade kaotamise pärast jne. Minu jaoks on hirm energia. Hirm on väga sageli seotud ühenduses olemisega minevikust pärit sündmustega, tõekspidamistega või programmide ja mõtetega, mis võivad olla pärit ühisteadvusest, teistelt inimestelt või on need ühiskonna üldised arusaamad. Neid vabastades, tekib selgus, rahu, avardumine ja võimekus näha tõde enda jaoks. See juba omakorda võimaldab mistahes olukorras vastu võtta parimaid lahendusi ja edasi liikuda.

Kuidas elada täielikult hirmuvabalt?

1) Teadvusta, et me saame ise väga palju kaasa aidata, et olla hirmudest vaba. Mida teadlikumad me oleme, seda rohkem jõuab meieni võimalusi muutusteks.

2) Vabasta regulaarselt stressi ja pingeid kehast. Need on seotud sinu meele, mõttemaailmaga ja paljude terviseprobleemidega.

3) Loe ja vaata teadlikult vähem hirmu tekitavaid uudiseid. Täida oma aega endale meeldiva tegevuse ja meeleolu tõstva kirjanduse lugemisega.

4) Käi rohkem looduses.

5) Liigu ja tegele mõõdukalt endale sobiva spordialaga.

6) Heaolu ja rahu on seotud ka terve kehaga. Puhasta oma füüsilist keha. Joo piisavalt vett. Toitu teadlikult. Söö oma kehale sobivat toitu. Vajadusel muuda toitumist. Enesetunne ja tervis näitab, kas sinu praegune toitumine on kehale sobiv.

7) Harjuta hetkes elamist, sest olevikuhetkes olles on alati kõik hästi. Õpi hirmusid teadvustama mõistmiseks, et praegusel hetkel on kõik hästi. Teadvustades hirme ja avastades, kust need tulevad, ei saa need enam meid kontrollida.8) Vabasta hirmuga seotud mõtted, tõekspidamised, programmid ja päästikud. Kasuta selleks endale sobivaid erinevaid tehnikaid ja meetode. Eelpool tõin välja mõned neist, millega mina tegelen.

9) Harjuta iseendaga ja südametasandiga kontaktis olemist ja sisemise rahu loomist.

10) Tõsta teadlikult oma energeetilist vibratsioonilist sagedust. Mida kõrgem on sagedus, seda vähem on hirmusid. Kõrgemas sageduses hirmud kaovad.

11) Tuleta endale meelde raskes olukorras, et alati on võimalik kõike muuta. Igale keerulisele olukorrale on olemas ka lahendus. Hirmud, pinges oleks ja stress on takistuseks lahenduste leidmisele. Kui oma oskustest jääb väheseks, ära jää üksi norutama, vaid küsi abi ja pöördu vajadusel terapeudi poole.

Harjutus hirmudest ülesaamiseks

Saad seda harjutust teha istudes, seistes või lamades. Sinu jaoks mugavas asendis. Silmad on suletud ja suuna suletud silmadega pilk enda ette. Hoia istudes selg sirge.

Kui kaua aega selleks läheb?

Aega läheb selleks 1-3 minutit. Teha paar korda päevas või nii tihti kui vajalik.

Harjutuse kirjeldus

20 ühendatud nina kaudu sissehingamist on õrn ja tõhus harjutus, mis aitab taastada harmooniat ja rahu kehas ja meeles, luues avara olemise ruumi hirmu, paanika ärevuse ja sellega seotud mõtete vahel. Sa võid kujutada ka ette, et hingad välja hirmud ja ärevuse ning hingad sisse rahu, harmoonia, kindlustunde, mis viib sind kaugemale negatiivsetest mõtetest ja pingetest.

Alustame harjutust:

Hinga läbi nina. Loo ühendus sisse ja välja hingamise vahel, st, et sa ei tee pause sisse ja väljahingamise vahel.

  • Tee neli hingetõmmet sisse ja välja ning viies hingetõmme tee pikem ja sügavam.
  • Tee veel kolm viiest sisse ja välja hingamise kordust nii nagu eelnevalt kirjeldatud on.

Võid kasutada numbrite lugemiseks abivahendina sõrmi. Kui kokku 20 hingetõmmet on tehtud, siis pea vahet, hinga sel ajal tavapäraselt ja tunneta, kuidas sa ennast tunned. Kas hirmu tugevus on muutunud või hirm on kadunud. Tee veel 20 korda ühendatud hingamist nii kaua kuni hirm on kadunud või see sind enam ei häiri ja sinu olemisse on tulnud suurem kergus.

Kui harjutus on tehtud, siis jätka hingamist tavapäraselt ja märka, mis sinu sees toimub ja kuidas sa end tunned. Tule seejärel harjutusest välja.

Võid teha seda harjutust iga päev.

Lisan siia veel, et kui soovid endale salvestust  energeetilisest praktikast´´Hirmudest, ärevusest, paanikast vabanemiseks ja immuunsüsteemi tõstmiseks, siis on seda võimalik endale osta kirjutades info@tasakaalukeskus.ee´´ Tutvu infoga siit: http://www.tasakaalukeskus.ee/uritused/hirmudest-arevusest-ja-paanikast-vabanemine-ja-immuunsusteemi-tostmine/id/102

Energeetiliste muutuste ja tervenemise individuaalseanss, vabastav hingamine  ja ka Bars on tõhusad ja abiks hirmudest vabanemiseks. Loe lähemalt

http://www.tasakaalukeskus.ee/muud-tervendamised/ ja http://www.tasakaalukeskus.ee/access-bars/

Artikkel on avaldatud Tervise Plussis https://lood.delfi.ee/tervispluss/vaimnetervis/terapeut-soovitab-lihtne-harjutus-mis-aitab-vabaneda-hirmudest?id=89823017&fbclid=IwAR0o5nD94ZtVnwtkyl114RB3rx5GFRHZqL-SywW9Gq8CvXjx70RnyScP5ok.

 

Armastusega,

Monika Palm