TEEME HINGATES DETOXIT

TEEME HINGATES DETOXIT
10.01.2021

Tavaliselt kui räägime detoxist, räägime selleri mahlast või muust rohelisest valmistatud mahlast, taimeteede joomisest, teatud protseduuridest, higistamisest, treeningutest, millega me oma keha puhastame.  Kuid on veel võimalusi, mida kasutan mina keha puhastust tehes. Ja seda võib teha ükskõik, kes ning ükskõik, mis ajal.  Ja see on HINGAMINE.

Kuidas hingamine toimib detoxina füüsilisele kehale?

Kui me hingame sisse, hingame endasse oksügeeni. See on element, mida vajab meie keha ja vereringe. See paneb vere ja  lümfivedeliku liikuma. Samuti aitab toksiine väljutada. Oksügeeni võib vaadata nagu pumpa meie kehas. Hingamine masseerib lümfe ja mängib olulist rolli toksiinide väljutamises.

Kui me hoiame hinge kinni sisse hingates, lubame me oksügeenil liikuda keharakkudesse, aidates sellega regenereerida rakke. Välja hingame me ühte meie keha jääkainet süsinikdioksiidi ja teisi toksiine, mida me oleme endaga kaasas oma kehas kandnud.

Võibolla oled teadlik, et kui me väsime hakkame me haigutama, mis lubab tõmmata sisse rohkem hapnikk. Kui hakkame aeglasemalt hingama, siis sel ajal keha hakkab end taastama. Magades hakkame sügavamalt hingama, sest me hingame aeglasemalt.  Hingame sisse sügavamal ja välja samuti.  See lubab rohkematel toitainetel meie keharakkudesse jõuda ja rohkem toksiine väljub kehast. Aeglane hingamine aitab kehal taastuda, kui me puhkame. Seetõttu ongi magamine äärmiselt oluline tervise taastamiseks või tervenemiseks, noorenemiseks, enda värskemaks ja kaunimaks muutmisel. On isegi selline väljend: ilu magamine.

Mis on lümfid?

Lümfisüsteem on suur vedeliku süsteem, mis eelkõige vastutab toksiinide elimineerimise eest kehast . See süsteem kannab lümfivedeliku kogu kehas laiali ülespoole liikudes kasutades organeid ja kudesid filtritena.

Koos maksa, neerude ja lümfisõlmede abiga peaks lümfisüsteem täielikult filtreerima ja välja viima kõik toksiinid. Kui aga  keha eest pole vajalikult hoolitsetud nagu mittesobilik toit, vähene liikumine, liigne stress, siis  keha võib minna paiste või tursesse toksiinidest. Eriti kui kurgumandlid ja kaenlaalused lümfisõlmed ei ole võimelised toksiine välja filtreerima. Teatud viisil hingates, saame aga me toskiinide väljutamise süsteemi uuesti tööle panna.

Kuidas saame kasutada hingamist detoxiks?

Vabastava hingamise täispikk protsess paneb puhastusprotsessi käima kõikidel tasanditel. Kodus iseseisvaks tegemiseks on kõige lihtsam viis alustada iseseisvalt detoxhingamist tehes sügavaid kõhtu hingamisi.  

Kes, aga soovib saab lisada muudele keha puhastusviisidele juurde taastava, puhastava ja tervendava hingamiseharjutuse:

Leia mugav asend: sa võid istuda või seista näiteks peegli ees, kui on võimalik. Oluline on leida endale sobiv koht .

  1. Ütle endale valju häälega tere. Väljenda tänulikkust endale ja tänasele päevale. Võid kasutada oma lemmikaffirmatsioone, kui soovid. Tee kavatsus oma keha puhastada toskiinidest ja jääkainetest ning taotlus keha toitainete viimiseks sügavamale keharakkudesse ja rakkude regenereerimiseks.
  2. Too oma teadlikkus kopsudele. Kui sa hingad sisse, vaata peeglist või tunne, kuidas kopsud laienevad. Kui sa välja hingad, märka või tunne, kuidas kopsud liiguvad tagasi selgroo poole. Kopsud on sinu tiivad, mis lubavad sul  läbi selle maailma lennata.
  3. Nüüd leia hingamise rütm: Hinga sisse lugedes neljani. Hoia hinge kinni lugedes 6-ni. Hinga välja lugedes 8-ni. Korda seda vähemalt 3 korda. Kui sa seda parktiseerid rohkem, siis võid seda teha hiljem juba 2-3-5 minutit.
  4. Pane hingamise ajal tähele. Lase kontrollist lahti ja luba kehal hingata nii nagu keha soovib . Märka oma hingamismustrite muutusi. Jätka oma kopsude liikumise jälgimist olles  tänulik iga uue hingetõmbe eest.
  5. Harjutuse lõpetamine. Täna oma keha suurepärase koostöö eest.

Alternatiivid: kui see harjutus ei tundu mugav siis või hoida hinge kinni ainult hetke või 2-3 sekundit ja siis märka, kuidas sa välja hingad. Tee harjutust nii,et sul on mugav ja et sa ei hinga jõuliselt.

Mis on kasu hingamisharjutustest:

~ taastab

~ eemaldab toksiine

~ vabastab stressi ja pingeid

~ tervendab emotsionaalsedi traumasid

~ tõstab energiataset ja noorendab

~ aitab kehal efektiivsemalt  omastada toitaineid, vitamiine ja mineraale

Armastuse. Rõõmu. Tänulikkusega.

Monika

Märkused:kui sul on biopolaarne häire, siis sulle ei pruugi sobida intensiivsed hingamisharjutused. Hinge kinni hoida ei tohiks beebiootel naised ja need, kel esinevad tõsisemad tervisehäired. Konsulteeri enne, kui neid harjutusi teed.