TRE (Tension &Trauma Release Exercise) - pingete, stressi & trauma vabastamise harjutused koos nõustamisega

 

TRE (Tension &Trauma Release Exercise) on võimas praktika keha ja vaimu tervendamiseks.

TRE tähendab pinget ja stressi vabastavaid harjutusi (“Tension & Stress Releasing Exercises” )

TRE on lihtne meetod, milles kasutatakse kindlas järjekorras  sooritatud kehalisi harjutusi selleks, et vabastada stressi või pingeid kehas, mis on korjunud igapäevaelust, keerulistest situatsioonidest, lühi- või pikaajalistest stressiolukordadest või traumaatilistest kogemustest (nt looduskatastroofid, sotsiaalne või koduvägivald jms).

See koosneb bioenergeetikal ja ida kehakunsti traditsioonidel põhinevatest harjutustest, mis käivitavad keha loomuliku vibratsiooni lähtudes põhimõttest, et kehas endas on tervendav ja taastav jõud olemas ning see on kättesaadav igale inimesele. Lihaspingete vabanemisega vabaneb ruum värskele energiale, balansseerub vaimne ja hingeline tasakaal.

See revolutsiooniline stressi ja traumade tervendamise meetod põhineb kehaterapeudi David Bercelli (PhD) kogemustel ja uuringutel, kes on inimeste traumade ja tervendamise ja uurimisega tegelenud mitmel pool maailmas rohkem kui 30 aastat. Oma kogemusest lähtuvalt on ta välja arendanud trauma ja stressi vabastamise praktikad (Trauma Realising Execises- TRE). TRE looja David Berceli töötas aastaid kriisipiirkondades Liibanonis ja Aafrikas ja ta soovis leida meetodit, millega aidata sõjakoledustest traumeeritud inimesi.

TRE koosneb harjutuste komplektist, mis aitavad vabastada kehast sügavaid pingeid, äratades keha poolt kontrollitava lihaste värisemisprotsessi, mida nimetatakse neurogeeniliseks lihasvärinaks.  Meetodi unikaalsus seisneb selles, et värisemine saab alguse sügaval keha keskmes asuvaist nimme-niudelihastest. Õrnad värinad kanduvad väljapoole piki selgroogu, vabastades pinged  ristluust pealuuni.

TRE harjutused kujutavad endast lihtsaid venitusi ja neid kasutatakse selleks, et õrnalt stimuleerida iseeneslikke lihasvärinaid. Kui harjutused on peale korduvaid sessioone ära õpitud ja selgeks saadud, võib soojendusharjutusi kiirendada või asendada tavapäraste harjutustega, mida sa nagunii teed, nt käimine, jooga vms. Seega  muutub TRE kiireks ning efektiivseks püsiva lõõgastuse saavutamise meetodiks.

Tuhanded inimesed üle kogu maailma kasutavad TRE-d kui üha populaarsemaks muutuvat efektiivset tööriista, vabastamaks kroonilist traumeerivat stressi, füüsilisi pingeid ja emotsionaalseid traumasid, mis paratamatult kaasnevad argipäevasündmuste survega.

See meetod on tõestanud oma töökindlust leevendades stressi ja kõikvõimalike traumaatilisi sündmusi ning  stressist põhjustatud erinevaid hädasid nagu madal energiatase, ärevus, unehäired  jne.

Inimesed, kes on regulaarselt hakkanud TRE meetodit rakendama oma igapäevases elus on täheldanud pingetest vabanemist,  alaselja valude vähenemist või selle kadumist, unetuse taandumist ja unereziimi teket, ärevuse, stressi ja paanikahoogude vähenemist, seedesüsteemi talitluse parenemist, menstruatsiooni valude vähenemist, energia taseme tõusu, ründavate ja agressiivsete reageeringute pehmenemist, kehakaalu vähenemist, positiivset  mõju seksuaalsusele – orgasmide sagenemise ja nende ajalise kestuse pikenemise näol.

RE harjutusi saab iseseisvalt kodus edasi praktiseerida, kui oled mõnda aega eelnevalt osalenud grupitundides või seanssidel ning sa oled õppinud jääma kohale ja teadlikuks. Seejärel  saab kasutada TRE –d kogu ülejäänud elu ise toetades seeläbi enda keha ja vaimu.

Selleks, et saada harjutused selgeks ning tunda end turvaliselt vabaneva energia ja emotsioonidega, on soovitav käia mõnda aega TRE grupis või individuaalseansil. Individuaalseanss kestab 1, 5 tundi.

Oma pikajalise töökogemuse põhjal olen saanud aru, et trauma ja stressi käsitlemisel neist ainult rääkimine viib meid vähe edasi. Tervendamise protsessi peab olema haaratud ka keha.

TRE harjutused ei ole soovitavad, kui sul on tugevad paanikahäired, südamerütmihäired, glaukoom, kui sul on olnud hiljuti operatsioon, põletik või luumurd, kui sul on süda haige või sa oled rase.

TRE harjutused sobivad hästi, kui sul on vaja hoida enda igapäevane stressitase madalal, ärevushäired, depressioon, alaselja valud või on probleemid orgasmi, rasestumisega.

TRE on suurepärane meetod vabanemiseks ärevusest ja kuhjunud pingetest. TRE seansil  koged sa sügavat lõõgastust ja meele rahunemist. Meetodi printsiip on lihtne ja loomulik ning jõukohane igaühele.

 Seansi viib läbi sertifitseeritud TRE juhendaja Monika Palm.            

Hea meelega olen valmis sind toetama ja tutvustama TRE harjutusi. Peatselt algamas ka TRE grupiseansid, mille kohta leiad info SÜNDMUSED alt.

TRE individuaalseansi 1,5 tundi  90 EUR. 

 

Registreerimine info@tasakaalukeskus.ee või telefonile 5282331.